google-site-verification=bGYkiRk0SHHD1vTknNC7fZYjAr3fTYa0u6acITxYnEE

DENTAL İMPLANT


Dental implant, diş eksikliklerinde çene kemiği içerisine yerleştirilen titanyum vidalardır. Dental implantlar diş kökü gibi görev yapmaktadır, üzerlerine diş protezleri gelmektedir.

Dental implantların avantajları:

Tek diş eksikliklerinde komşu sağlam dişlere herhangi bir zarar verilmeden diş eksikliği tamamlanmaktadır
Çok diş eksikliğinde hareketli protez yerine implant uygulamaları ile sabit protez kullanmak mümkündür
Tam dişsiz vakalarda hareketli protezler az sayıda implant ile desteklenerek ağızdaki tutuculuğu artırılmaktadır.
Uygun vakalarda diş çekilip aynı anda implant yapılarak tek bir işlemle hastanın implantı yerleştirilmektedir.

Tedavi süreci:

Dental implantlar lokal anestezi altında ağrısız olarak yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında ilgili bölgeye dikiş atılarak bir hafta beklenmektedir. Operasyonla aynı gün içerisinde herhangi bir şişlik oluşmaması için buz uygulanması ve doktorun vereceği ağrı kesici ilaçların kullanılması ameliyat sonrasını rahat geçirilmesini sağlamaktadır.
İmplant uygulandıktan sonra kemik ile titanyum vidanın bütünleşmesi için 3-4 ay beklemek gerekmektedir. Kemiğin ince olduğu ve kemik tozu kullanılan veya sinüs yükseltme yapılan vakalarda bekleme süresi 6 aya kadar çıkmaktadır. Bu süreci hasta geçici protezler kullanarak dişsiz geçirmeyecektir. Gerekli süre beklendikten sonra implantların üzeri açılarak protez aşamasına geçilecektir.
    
Dental implant kimlere yapılabilir:

Diyabet, tansiyon gibi sistemik hastalıkları kontrol altına alınmış her hastaya güvenle implant uygulaması yapılmaktadır.
Herhangi bir kalp ameliyatı geçiren veya kan sulandırıcı kullanan hastalara doktoru ile görüşülerek ilaç düzenlemesi yapılarak implant yapılabilir.
Titanyumdan yapılan dental implantlar vücudumuzla uygun yapıya sahiptir, vücudun kabul etmemesi veya alerjik reaksiyon oluşturması söz konusu değildir.

Tasarım: Artı Çizgi

Mobirise web maker - Check it